پیشنهاد شده برای شما :
حذف لینک های مزاحم که اتوماتیک توسط وردپرس ای
حذف لینک های مزاحم که اتوماتیک توسط وردپرس ای

همه کسانی که از وردپرس به طور مرتب استفاده می کنند آشنایی نسبتا خوبی با قسمت های مختلف آن دارند و می دانند که اکثر کارها را چگونه باید انجام دهند. با این حال برای داشتن آزادی کار بیشتر نیاز است که بیشتر در وردپرس غرق شده و با قسمت های مخفی آن آشنا شد.

شاید باور نکنید که وردپرس دارای قسمت های مخفی باشد، و این قسمت های مخفی تا چه حد کار کردن با وردپرس را شیرین تر و راحت تر می کنند.

در این مطلب ۱۹ مورد از قابلیت های مخفی وردپرس را با هم بررسی کرده تا بیشتر با توانایی این سیستم مدیریت محتوا آشنا شده و از صد در صد پتانسیل آن استفاده کنیم. مخاطب اصلی این مطلب کاربران تازه کار وردپرس هستند. با این حال، اگر خود را یک خوره وردپرس هم می دانید خواندن این مطلب به شما توصیه می شود، چرا که ممکن است در گذر زمان بیشتر این قابلیت ها را فراموش کرده و یا نکات جدیدی را یاد بگیرید.

اجازه دهید با این تب دوست داشتنی آموزش را شروع کنیم چرا که این گزینه پنجره ای برای دسترسی به بیشتر قابلیت های مخفی وردپرس محسوب می شود.

حذف لینک های مزاحم که اتوماتیک توسط وردپرس ای

به صورت پیشفرض در بیشتر صفحه های وردپرس تنها گزینه های معمولی نمایش داده می شوند، برای دسترسی به سایر توابع، گزینه ای تحت عنوان تنظیمات صفحه در قسمت بالا و چپ صفحه وجود دارد.

با انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود که در آن می توانید بخش های مختلف آن صفحه را فعال و یا غیرفعال نمایید.

هر جا از وردپرس که بودید و با مشکلی مواجه شدید، اولین کاری که انجام می دهید این باشد که زبانه راهنما را مشاهده کنید. این گزینه در بیشتر صفحه های بخش پیشخوان وردپرس وجود دارد.

با کلیک روی این گزینه زبانه ای باز می شود که در آن توضیحاتی درباره بخش های مختلف صفحه جاری ارائه شده است. همچنین در این زبانه لینک هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها وارد قسمت توضیحات رسمی وردپرس می شوید.

بیشتر افراد (از جمله خود من) لغت پیشخوان وردپرس را برای کل قسمت مدیریت استفاده می کنند. این در حالی است که پیشخوان نام صفحه ای است که پس از ورود به بخش مدیریت با آن مواجه می شویم. به هر حال این اشتباه رایجی است که بین اکثر وردپرس دوستان رایج شده است.

در صفحه پیشخوان می توانید ابزارک های متفاوت را اضافه و یا حذف کرده و اطلاعات مناسبی درباره وضعیت فعلی وبسایت خود کسب کنید.

پیشخوان وردپرس به صورت پیشفرض با یک سری ابزارک آماده ارائه شده است. برخی از این ابزارک ها عبارت اند از : در یک نگاه، فعالیت، اخبار وردپرس و … . فراموش نکنید که برخی از افزونه ها هم دارای ابزارکی برای پیشخوان وردپرس هستند که می توانید آن ها را از طریق قسمت تنظیمات صفحه به پیشخوان اضافه کنید.

کلیه ابزارک های پیشخوان دراای قابلیت کشیدن و رها کردن هستند که با استفاده از آن می توانید ابزارک ها را مطابق با سلیقه و نیاز خود شخصی سازی نمایید. فراموش نکنید که ابزارک هایی که لازم ندارید را می توانید از قسمت تنظیمات صفحه غیرفعال کنید.

حال کمی نگاهمان را عوض کرده و به بررسی قابلیت های مخفی بخش ویرایگر مطالب وردپرس می پردازیم.

اگر مطلبی دارید که می خواهید همیشه بالاتر از سایر مطالب شما نمایش داده شود، باید از قابلیت سنجاق کردن پست ها استفاده کنید. با استفاده از این قابلیت هر گاه یک مطلب را سنجاق کنید، آن مطلب همیشه بالاتر از سایر مطالب نمایش داده می شود.

برای سنجاق کردن یک نوشته کافی است در قسمت “انتشار” روی گزینه ویرایش مقابل عبارت “نمایانی: عمومی” کلیک کرده و گزینه “سنجاق کردن این نوشته در برگه‌ی نخست” را فعال کنید.

اگر نمی خواهید مطلبی که آماده کرده اید را بلافاصله منتشر کنید، باید از قابلیت زمان بندی وردپرس کمک بگیرید. با استفاده از این قابلیت، زمان انتشار نوشته در سایت را تعیین کرده و نوشته در آن تاریخ وساعت مشخص شده به صورت خودکار روی سایت منتشر می شود.

برای زمان بندی کردن یک نوشته در وردپرس، در قسمت انتشار روی گزینه ویرایش مقابل عبارت “انتشار فوری” کلیک کرده و زمان انتشار مورد نظر خود را مشخص کنید.

فراموش نکنید که برای تایید تاریخ باید روی دکمه قبول . پس از این کار متن دکمه انتشار به زمان بندی تغییر پیدا می کند. با زدن دکمه زمان بندی مطلب برای انتشار در تاریخ مشخص شده آماده می شود.

در ورژن های قدیمی وردپرس برای لینک دار کردن یک قسمت از متن باید ابتدا آن قسمت را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “گذاشتن/ویرایش پیوند” کلیک می کردیم. پس از آن یک پنجره باز می شد که باید لینک مورد نظر را وارد کرده و تنظیماتی را دستکاری کنیم.

خوشبختانه از ورژن ۴.۵ وردپرس به بعد امکان لینک گذاری درون خطی به وردپرس اضافه شده است.

برای استفاده از این قابلیت کافی است متنی را که می خواهد لینک داشته باشد را انتخاب کرده و روی همان آدرس مورد نظر خود را paste کنید. به عبارت دیگر ابتدا لینک مورد نشر خود را کپی کرده و سپس با انتخاب متنی که می خواهید لینک داشته باشد روی آن لینک را می چسبانید.

شبیه به گزینه قبل با استفاده از این قابلیت می توانید خیلی سریع ویدئوها و رسانه های متفاوت را در وردپرس به مطلب خود ضمیمه کنید. البته فراموش نکنید که برای استفاده از این قابلیت باید از سایت های پشتیبانی شده وردپرس استفاده کنید.

برای این کار کافی است لینک به عنوان مثال ویدئو خود را در قسمت ویرایشگر قرار داده و وردپرس به صورت خودکار آن را به صورت فایل چند رسانه ای قابل پخش تبدیل می کند.

لیست کامل سایت های پشتیبانی شده را می توانید در این لینک پیدا کنید.

فرمت گذاری بخش های مختلف نوشته می تواند کمی وقت گیر باشد. احتمالا از این قابلت وردپرس اطلاع نداشته اید. با استفاده از این قابلیت می توانید بخش های مختلف نوشته را فرمت گذاری کنید. میانبرهای قابلی استفاده وردپرس در بخش ویرایشگر نوشته به شرح زیر می باشد:

به عنوان مثال وقتی می خواهید به یک بخش از نوشته تگ h2 دهید کافی است قبل از متن علامت ## را قرار داده و اینتر را بزنید.

در قسمت بالا و سمت چپ ویرایشگر متن وردپرس دکمه ای می بینید با عنوان “حالت نوشتن بدون مزاحم”. با انتخاب این گزینه هنگام نوشتن متن در ویرایشگگر قسمت های اضافی حذف شده و نمایش داده نمی شوند. این کار باعث می شود که تمرکز صددرصد شما روی متنی که می خواهید بنویسید باشد.

فراموش نکنید که با انتخاب این دکمه قسمت های اضافی به صورت موقتی حذف می شوند. با خارج کردن نشانگر ماوس از روی ویرایشگر سایر قسمت ها نمایش داده خواهند شد.

اگر مطلبی که می نویسید بیش از اندازه طولانی است و می خواهید آن را صفحه بندی کنید از این قابلیت وردپرس می توانید استفاده کنید.

با استفاده از این قابلیت، مطلب شما به تعداد صفحه دلخواهتان تقسیم می شود و کاربر برای دیدن  ادامه مطلب باید به سایر صفحه ها مراجعه کند. همچنین این کار سبب می شود که نرخ Bounce rate سایت شما به طرز چشمگیری کاهش یابد.

حذف لینک های مزاحم که اتوماتیک توسط وردپرس ای

برای این کار کافی است وارد حالت متنی ویرایشگر شده و در جایی که می خواهید صفحه بندی صورت بگیرد کد زیر را قرار دهید:

فراموش نکنید که به تعداد دلخواه می توانید این کد را در مطلب خود قرار دهید و بی نهایت صفحه ایجاد کنید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید وردپرس به صورت پیشفرض دارای ویرایشگر تصویر داخلی است. قبول دارم که این ویرایشگر به گرد پای فتوشاپ هم نمی رسد، اما خب به صورت موقت کار راه انداز است!

با استفاده از این ویرایشگر می توانید کارهای ساده مثل برش دادن، تغییر اندازه، چرخش و … را انجام دهید.

برای دسترسی به این محیط، کافی است به قسمت رسانه > کتابخانه مراجعه کرده و تصویری را که می خواهید ویرایش کنید انتخاب نمایید. در پنجره باز شده روی دکمه ویرایش تصویر .

وقتی که یک تصویر را آپلود می کنید، وردپرس به صورت خودکار آن را در ۴ اندازه بندانگشتی، میانه، بزرگ و کامل ذخیره می کند. اندازه کامل که مشخص است، اما چه چیزی اندازه سایر تصاویر را تعیین می نماید.

این اندازه ها در قسمت تنظیمات > رسانه تعریف شده اند. در این قسمت می توانید حداقل و حداکثر ارتفاع و عرض تصاویر را مشخص کنید.

البته فراموش نکنید که اکثر قالب های وردپرس هم تعدادی تصویر به این اندازه های پیشفرض اضافه می کنند که چون مطابق با قالب تعریف شده اند نیازی به ویرایش آن ها وجود ندارد.

فهرست ها چند سالی است که به یک قابلیت جدایی ناپذیر وردپرس تبدیل شده اند. این قابلیت کاربردی به شما اجازه می دهد که منوهای دلخواه خود را در قسمت های مختلف سایت به راحتی ایجاد کرده و آن را ویرایش کنید.

به صورت پیشفرض وردپرس تنها به شما اجازه می دهد که مطالب، برگه ها، لینک های دلخواه و دسته بندی ها را به این منوها اضافه نمایید. اما گاهی لازم است که تگ ها، یا پست های سفارشی را هم به این منو ها اضافه نمود.

برای این کار کافی است که به قسمت نمایش > فهرست ها مراجعه کرده و فهرستی که قصد ویرایش آن را دارید انتخاب کنید. برای دیدن گزینه های بیشتری که می توانید به فهرست اضافه نمایید روی گزینه تنظیمات صفحه .

در تب باز شده می توانید گزینه های بیشتر را فعال نمایید. مطابق با قالب و افزونه های شما گزینه های این بخش تغییر می کنند.

در مثال بالا با انتخاب گزینه برچسب ها، می توانید تگ های سایت را هم به منوها اضافه نمایید.

باز هم قسمت تنظیمات صفحه و باز هم یک قابلیت دیگر وردپرس. همه ما از پتانسیل بالای ابزارک ها برای شخصی سازی سایت آگاه هستیم. در ورژن های اخیر وردپرس هم قابلیت کشیدن و رها کردن هم به این قسمت اضافه شده است که کار مدیریت این بخش را خیلی ساده تر و جذاب تر کرده است.

اما خب همه افراد تمایل ندارند از کشیدن و رها کردن استفاده کنند. دلایل زیادی هم برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است مرورگری که با آن وارد بخش مدیریت می شوید این قابلیت را پشتیبانی نکند! به هر حال وردپرس برای این گونه افراد هم چاره ای اندیشیده است.

برای استفاده از قابلیت انتقال با کلیک وارد صفحه ابزارک ها شده و روی گزینه تنظیمات صفحه . در تب باز شده گزینه فعال‌سازی انتقال با کلیک را انتخاب نمایید.

همانطور که مشاهده می کنید با فعال شدن این گزینه قابلیت کشیدن و رها کردن غیرفعال شده و اضافه کردن ابزارک ها به یک بخش از سایت مستلزم کلیک روی دکمه افزودن مقابل هر ابزارک می باشد.

اگر سایت شما دارای تعداد زیادی دیدگاه است و هر روز به تعداد دیدگاه های آن اضافه می شود ممکن است نیاز داشته باشید که بعد از یک مدت خاص دیدگاه ها را غیر فعال نمایید.

اگر چه گفتگو با مخاطب های وب سایت بسیار هیجان انگیز است ولی گاهی لازم است دیدگاه ها برای مطالب قدیمی به صورت خودکار غیرفعال شوند. با این کار امکان فقط برای مطالب جدید وجود خواهد داشت.

برای این کار کافی است به قسمت تنظیمات > گفتگوها مراجعه کرده و تیک گزینه “بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از ۱۴ روز به‌صورت خودکار” را فعال کنید. به جای عدد ۱۴ هم می توانید مقدار دلخواه خود را وارد نمایید.

اگر هنگام ارسال یک مطلب فراموش کنید که یک دسته بندی برای آن انتخاب نمایید، وردپرس به صورت خودکار آن را در دسته “دسته بندی نشده” قرار می دهد. به نظر من این اتفاق باعث می شود که سایت شما آماتور و غیر حرفه ای جلوه کند.

یک راه حل این است که دسته بندی را ویرایش کرده و مثلا آن را با عنوان اخبار به روز کنید.

یک راه دیگر این است که دسته بندی پیشفرض را تغییر دهید. برای این کار وارد بخش تنظیمات > نوشتن شده و در قسمت دسته‌ی پیش‌فرض نوشته‌ها ، دسته دلخواه خود را انتخاب کنید.

خیلی از افراد که در اینترنت فعالیت می کنند تمایل دارند تعداد زیادی وب سایت را به صورت همزمان باز داشته باشند. هنگامی که این اتفاق می افتد مرورگر تب ها را کوچک می کند و عنوان آن ها تقریبا محو شده و تنها آیکون آن سایت باقی می ماند. اینجاست که ضرورت داشتن آیکون برای وب سایت مشخص می شود.

در ورژن های جدید وردپرس می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. کافی است وارد قسمت نمایش > سفارشی سازی شده و در بخش هویت سایت تصویر دلخواه خود را قرار دهید. تصویر آپلود شده شما ترجیحا باید به فرمت png بوده و به صورت مربعی باشد (در ترجمه فارسی وردپرس آیکون با عنوان نمادک شناخته می شود).

قابلیت جدید و کاربردی که به بخش سفارشی سازی وردپرس اضافه شده است به شما این امکان را می دهد که سایت خود را در اندازه های نمایشگر متفاوت مشاهده کنید. در گذشته تنها حالت دسکتاپ برای این بهش وجود داشت.

با این قابلیت می توانید نحوه نمایش سایت خود در موبایل و تبلت را بررسی کرده و مشکلات احتمالی آن را حل کنید. این قابلیت از ورژن ۴.۵ وردپرس به بعد در دسترس قرار گرفته است.

برای دسترسی به این بخش وارد تنظیمات > سفارشی سازی شده و در قسمت پایین سمت راست صفحه اندازه نمایشگر دلخواه خود را انتخاب کنید.

به عنوان آخرین بخش این آموزش حرفه ای ترین و مخفی ترین بخش وردپرس را به شما معرفی می کنیم.

می دانستید که وردپرس دارای یک صفحه مخفی است که در آن کلیه تنظیمات وجود دارد. توجه داشته باشید که هیچ لینک مستقیمی برای دسترسی به این بخش وجود ندارد چرا که اگر به اشتباه این تنظیمات ویرایش شوند ممکن است سایت شما بارگزاری نشود.

برای دسترسی به این صفحه باید وارد این آدرس شوید : www.yourdomain.com/wp-admin/options.php

بیشتر تنظیماتی که در این مطلب آموزش دادیم را در همین صفحه هم می توانید ویرایش کنید، به عنوان مثال بستن دیدگاه ها، اندازه پیشفرض تصاویر و …

هنگام کار با این تنظیمات بسیار محتاط باشید. اگر نمی دانید که چه کاری انجام می دهید به هیچ عنوان تنظیمات را تغییر ندهید.

وردپرس یک سیستم متن باز است که قابلیت های آن روز به روز افزایش پیدا می کند. پس قابلیت های مخفی آن به همین ۱۹ مورد ختم نمی شود. در آینده گزینه های بیشتری به این لیست اضافه خواهد شد.

در قسمت دیدگاه ها می توانید تجربیات خود درباره این آموزش را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

منو از دیدگاه های بعدی با خبر کن !

وبسایت

وقتی دیدگاه من تایید شد ، به من خبر بده !

قالب و افزونه رایگان دوست داری ؟

می خوای وردپرس رو از طریق ایمیل یاد بگیری !!؟؟

همین الان ایمیلتو وارد کن و مطالب ما رو توی ایمیلت بخون …

فقط یادت نره ایمیلتو تایید کنی !

هرگز براتون اسپم ارسال نمی کنیم ، قول میدیم 🙂

این فرم فقط یک بار به شما نمایش داده میشه ، بهتره ازش استفاده کنید .Website Design WordPress

Eductional and Package

Persian Making Theme

SEO and Optimization

حذف لینک های مزاحم که اتوماتیک توسط وردپرس ای

Theme and Plugin Shop

جهان مقاله | بانک خرید و فروش دانشجویان

فصل داغ دانشگاه و مدارس شروع شده، اگر مقاله یا پاورپوینت یا هر چیزی دارید بفروشید.

در جهان مقاله به راحتی می توانید هر نوع فایلی که دارید را به آسانی بفروشید.

و البته به راحتی دانلود مقاله ،دانلود تحقیق و هر چیزی که لازم دارید رو انجام بدید…

در این مقاله بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با ابزار کلمات کلیدی گوگل یا همان google keyword planner و […]

آموزش پاکسازی وردپرس و شناسایی کدهای مخرب در وردپرس و پاکسازی دیتابیس وردپرس با افزایش امنیت وردپرس در جهت جلوگیری […]

کنسول جستجوی گوگل یا همان گوگل وبمستر توز یک ابزار رایگان آزاد است که توسط گوگل ایجاد شده‌است تا به مالکان و […]

افزونه امنیت وردپرس | افزونه iThemes Security Pro | جلوگیری از هک وردپرس | پلاگین امنیتی وردپرس بدون هیچ صحبتی بریم سراغ […]

تجزیه تحلیل ترافیک وبسایت و پیدا کردن بهترین ابزار مدیریت رمزعبور افزونه میانبرهای صفحه کلید وردپرس از افزونه های کروم […]

به دنبال راهی برای رشد کسب و کار اینترنتی و آنلاین خود بدون صرف هزینه زیاد هستید؟ اگر فقط یک […]

    پیدا کردن یک قالب قدرتمند و حرفه ای که در عین حال کار با آن آسان باشد سخت […]

نحوه اضافه کردن FTP در وردپرس با افزونه File Manager برای نصب FTP در وردپرس و اضافه کردن FTP به […]

اضافه کردن آیکن رسانه های اجتماعی به وردپرس با افزونه Menu Image برای اضافه کردن آیکن به منوی وردپرس برای […]

پروان وب در سال 1392 با هدف ارائه خدمات رایگان و حرفه ای به وبمسترها و مدیران سایت ها راه اندازی شد. هدف از راه اندازی پروان وب ، ارائه بهترین و با کیفیت ترین قالب ها، افزونه ها و به روز ترین آموزش های فارسی و در کنار آن ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی حرفه ای می باشد.

طراحی و توسعه: پروان وب | 1392 – 1397 Copyright

در مقاله امروز مکانیک وردپرس به بررسی خودکار لینک های شکسته در وردپرس می پردازیم، افزونه ای که به شما معرفی میکنیم وظیفه بررسی لینک ها و تصاویر و نوشته های وبسایت شما را بر عهده دارد.

به طوری که اگر یک پیوند یا تصویر خرابی در وبسایت وردپرس شما پیدا کند به شما اعلام خواهد کرد.

ممکن است بارها برای شما پیش آمده باشد که در وبسایتی تصویری را ببینید که لود نمیشود و یا حذف شده است و یا حتی مطلبی در یک سایت باز نمی شود و لینک آن به طور کلی مشکل داشته باشد.

افزونه Broken Link Checker وظیفه پیشگیری لینک های شکسته را دارد و با دریافت افزونه از انتهای صفحه و نصب آن میتوانید مطمئن باشید که لینک خرابی در سایت وردپرس شما ایجاد نمیشود ، این افزون بعد از نصب نیز نیاز به هیچ تنظیماتی ندارد.

لینک های خراب و تصاویر خراب در بهینه سازی وردپرس شما موثر است و باعث کاهش بازدید وبسایت وردپرس و ورودی موتورهای جستجو می شوند.

حذف لینک های مزاحم که اتوماتیک توسط وردپرس ای

برای جلوگیری کردن از این موارد چندین راه وجود دارد و یکی از آنها نصب افزونه های به این گونه می باشد. افزونه Broken Link Checker تمامی لینک ها و تصاویر وبسایت وردپرس شما را بازدید می کند و درصورت باز نشدن هر یک از آنها در صفحه اصلی مدیریت برای شما هشداری ارسال میکند تا شما نسبت به این مشکل اقدامی انجام دهید.

امیدواریم از این افزونه نهایت استفاده را ببرید.

موفق باشید

654 بازدید

۲۱ بهمن ۱۳۹۷

1,049 بازدید

۱۴ بهمن ۱۳۹۷

969 بازدید

۱۳ بهمن ۱۳۹۷

1,439 بازدید

۱۲ بهمن ۱۳۹۷

805 بازدید

۱۱ بهمن ۱۳۹۷

1,931 بازدید

۷ بهمن ۱۳۹۷

به جمع ۱۰۸۳۰ نفر، که شروع به افزایش کسب درآمد از اینترنت کرده اند، بپیوندید.

با تشکر از عضویت شما در خبرنامه مکانیک وردپرس

تهیه نسخه پشتیبان وردپرس

فرم ساز وردپرس

سئو و بهینه سازی وردپرس

افزونه افزایش سرعت وردپرس

کیفیت خدمات و مقالات در مکانیک وردپرس تعهدی در بالاترین سطح سازمان بوده و مسئولیت پذیری تمامی مدیران، سرپرستان و کارکنان از مهم این مطلب است .

تمامی حقوق برای مکانیک وردپرس محفوظ میباشد ۱۳۹۶ – ۱۳۹۷

طراحی و سئو شده توسط کمک وردپرس

عرض خدمت شما همراهان گرامی مکانیک وردپرس ؛

در این نوشته از آموزش وردپرس، به شما عزیزان نحوه غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس را نشان خواهیم داد که این کار میتواند مقابل بسیاری از کامنت های تبلیغاتی و مزاحم در سایت شما را بگیرد.

در ادامه به بررسی جززیات بیشتری در مورد نحوه غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس خواهیم پرداخت.

لطفا با ما همراه باشید…

یکی از مهمترین بخش های هر وبسایت، امکان ارسال نظرات و دیدگاه های کاربران در آن سایت است.

حذف لینک های مزاحم که اتوماتیک توسط وردپرس ای

این دیدگاه ها عموما در بخش محتوا و مقالات و نوشته ها مشاهده میشود و میتواند در روند افزایش رتبه سایت، افزایش رضایت کاربر، تاثیر بسزایی داشته باشد.

همانطور که میدانید امروزه الگوریتم های گوگل بقدری هوشمند و پیچیده شده اند که توانایی بررسی و مشاهده تمامی رفتار کاربران در سایت شما را دارند؛ بنابراین افزایش تعامل میان شما و کاربران در سایت در بخش نظرات میتواند از نگاه موتورهای جستجو بسیار مورد اهمیت واقع شود.

اما این بخش در وردپرس بصورت پیش فرض دارای اشکالاتی است که میتواند با استفاده از رعایت نکاتی براحتی حل شود.

در بخش دیدگاه ها کاربران میتوانند تا ارسال لینک و یا درج آدرس سایت خود را داشته باشند، اما مشکلاتی در بخش دیدگاه های وردپرس برای مدیران سایت ها وجود دارد که کمی برای آن ها دردسر ساز بوده و مایل نیستند تا هر نوع لینکی در بخش نظرات ارسال شود، و از طرفی برخی کاربران لینک هایی را درج می کنند که اهمیت دارند و نمی توان از آنها گذشت.

در این میان بسیار دیده شده است که شرکت های تبلیغاتی برای گرفتن بک لینک، کامنت ها یا نظرات بیشماری را در سایت های مختلف به همراه لینک تبلیغاتی ارسال میکنند که این میتواند به ضرر سئو سایت مورد نظر باشد.

برای غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس کافیست از قطعه کد کوتاه زیر در فایل Functions.php قالب وردپرس خود استفاده کنید:

در این شیوه شما به افزودن دستور زیر به فایل Functions.php پوسته وردپرس خود، از لینک‌دار شدن آدرس سایت‌ها در محتوا (متن) نظرات وردپرس جلوگیری می‌کنید، بصورتی که هیچ لینکی در محتوای متنی دیدگاه‌ها قابلیت کلیک کردن را نخواهد داشت.

به این ترتیب با استفاده از چن خط کد ساده، یک روش امنیتی در مقابل کامنت های مزاحم را در سایت وردپرسی خود پیاده سازی کردیم.

امیدوارم نکات ذکر شده در این نوشته از آموزش وردپرس برای شما عزیزان کاربردی و مفید باشد.

موفق و پاینده باشید…

438 بازدید

۱۹ مهر ۱۳۹۶

468 بازدید

۱۴ مهر ۱۳۹۶

386 بازدید

۱۸ شهریور ۱۳۹۶

392 بازدید

۳۰ مرداد ۱۳۹۶

441 بازدید

۹ مرداد ۱۳۹۶

به جمع ۱۰۸۳۰ نفر، که شروع به افزایش کسب درآمد از اینترنت کرده اند، بپیوندید.

با تشکر از عضویت شما در خبرنامه مکانیک وردپرس

تهیه نسخه پشتیبان وردپرس

فرم ساز وردپرس

سئو و بهینه سازی وردپرس

افزونه افزایش سرعت وردپرس

کیفیت خدمات و مقالات در مکانیک وردپرس تعهدی در بالاترین سطح سازمان بوده و مسئولیت پذیری تمامی مدیران، سرپرستان و کارکنان از مهم این مطلب است .

تمامی حقوق برای مکانیک وردپرس محفوظ میباشد ۱۳۹۶ – ۱۳۹۷

طراحی و سئو شده توسط کمک وردپرس

حذف لینک های مزاحم که اتوماتیک توسط وردپرس ای
حذف لینک های مزاحم که اتوماتیک توسط وردپرس ای
9

پیشنهاد شده برای شما :

دیدگاهتان را بنویسید