پیشنهاد شده برای شما :
داشتن چند نمونه فيد
داشتن چند نمونه فيد

یکی از قابلیت‌های جذاب که مدتی پیش به شبکه اجتماعی اینستاگرام اضافه شد، قابلیت افزودن داستان یا همان استوری اینستاگرام (Instagram Story) است. یک ویژگی که توانسته به سرعت محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران جهان و البته، ایرانی‌ها پیدا کند.

اما چرا این قابلیت انقدر محبوبیت پیدا کرده است؟ جواب این سوال ساده است: استوری اینستاگرام دقیقاً مخصوص زمان‌هایی ساخته شده که شما می‌خواهید تجربیات روزمره و اتفاقات لحظه‌ای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. اتفاق‌هایی که دوست دارید با دوستان یا مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. در واقع، استوری‌های اینستاگرام، داستان‌های جذاب و کوتاهی هستند که مخاطبان می‌توانند به آنها گوش فرا دهند.

البته، شاید شما هنوز به خوبی با این قابلیت جدید اینستاگرام آشنا نباشید و دوست داشته باشید طرز کار آن را یاد بگیرید تا بتوانید داستان‌های خودتان را در اینستاگرام نقل کنید. ما هم دقیقاً به همین دلیل تصمیم به نوشتن این مقاله گرفتیم. تا بتوانیم قسمت‌های مختلف استوری اینستاگرام را به طور کامل به شما معرفی کنیم و یادتان بدهیم که چطور می‌توانید از این قابلیت جذاب اینستاگرام استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

پس بیایید از ابتدا شروع کنیم…

همانطور که از اسم آن مشخص است، استوری اینستاگرام در واقع یک داستان کوتاه است. یک داستان که به کمک مجموعه‌ای از تصاویر و فیلم‌ها روایت می‌شود و می‌تواند تمام اتفاقاتی که نهایتاً در طول ۲۴ ساعت برای یک فرد میافتد را به تصویر بکشد. در طول این ۲۴ ساعت، هر کسی که شروع به تماشای استوری شما بکند، به ترتیب زمان و از ابتدا تا انتها، این تصاویر و ویدئوها را خواهد دید و در واقع، تمام وقایع ثبت شده توسط شما را مرور می‌کند.داشتن چند نمونه فيد

البته، همه‌چیز به همین ختم نمی‌شود. در استوری می‌توان تصاویر و ویدئوها را با افکت‌های مختلف جذاب کنید، شکلک‌های مختلف روی آنها بیندازید، رنگ‌آمیزی‌شان کنید و … در واقع آنقدر امکانات زیادی در اینستاگرام استوریز در اختیار شما خواهد بود که شاید احساس کنید یک کانال تلویزیونی دارید و می‌توانید هر آنچه بخواهید را به مخاطبان خود بگویید. دیگر فقط خلاقیت شماست که اهمیت دارد.

 

حالا می‌رسیم به مهمترین ویژگی داستان‌های اینستاگرمی: هر استوری اینستاگرام فقط ۲۴ ساعت طول عمر دارد. این یعنی آنکه بعد از یک روز، استوری شما به طور کامل از صفحه اینستاگرامتان پاک خواهد شد و دیگر هیچ‌کس به آن دسترسی نخواهد داشت. با اینحال، همانطور که احتمالاً فهمیده باشید، در طول ۲۴ ساعت یک استوری، شما می‌توانید به طور مداوم به عکس‌ها و ویدئوهای آن بیفزایید.

نگران شدید؟ پس بگذارید هر چه زودتر خیال شما را راحت کنم.  لزوماً قرار نیست تمام زحمات خود شما بعد از ۲۴ ساعت برود. چرا که شما امکان ذخیره و نگه داشتن این داستان‌ها را نیز دارید. به علاوه، باید به این نکته دقت داشته باشید که پاک شدن استوری های اینستاگرام در حقیقت یک ویژگی بسیار جالب و مفید است. در ادامه دلیل این موضوع را توضیح می‌دهیم.

فرض کنیم که شما قرار است فردا صبح، با دوستان خود به کوه بروید. (اگر صفحه اینستاگرام شما مربوط به کسب و کارتان است، به جای کوه می‌توانید موقعیتی را فرض کنید که قرار است یک محصول جدید را معرفی کنید.) دقیقاً همینجاست که استوری اینستاگرام به کار شما خواهد آمد.

شما وقتی که سوار بر ماشین، به سمت کوه می‌روید، داستان خود را با یک تصویر سلفی از خودتان و دوستانتان آغاز می‌کنید. عکس بعدی هم زمانی است که بچه‌ها مشغول بالا رفتن از کوه هستند و شما آنها را به تصویر می‌کشید. بعد عکس غذا. بعد هم سخنرانی چند ثانیه‌ای یکی از دوستانتان. و همینطور با افزودن مداوم عکس‌ها و فیلم‌های مختلف، کم کم این داستان را کامل می‌کنید و مخاطبان خود را سرگرم می‌کنید. تا زمانی که وقت خداحافظی است و عکسی می‌گیرید که همه دوستان کوه‌نورد شما، در پایین کوه مشغول دست تکان دادن به دوربین هستند. و به این ترتیب داستان شما به پایان می‌رسد.

خب، تمام این عکس‌ها و فیلم‌ها، باعث می‌شوند که صفحه اینستاگرام شما بیش از حد شلوغ و تکراری شود. اما همانطور که گفتم، اینستاگرام بعد از ۲۴ ساعت، تمام آنها را پاک خواهد کرد تا این اتفاق نیافتد. در واقع، اگر بخواهم به زبانی دیگر بگویم، داستان های اینستاگرامی باعث در حرکت بودن و جذابیت بیشتر اینستاگرام می شوند. (البته همانطور که قبلاً هم گفتم، شما می‌توانید داستان‌های اینستاگرمی خود را نگاه داری (در ادامه به شما توضیح می‌دهم چگونه).

آماری که می‌خواهم در ادامه به شما بدهم، واقعاً مبهوت‌کننده است و فکر می‌کنم برای مجاب کردن شما به استفاده از استوری های اینستاگرام، به تنهایی کافی باشد. اما قبل از ارائه آمار، یک توضیح کوتاه لازم است. قابلیت استوری اینستاگرام، بر اساس یک اپلیکیشن به نام Snapchat طراحی شده است و فقط تعدادی امکانات جدید به آن اضافه شده است.

خب، حالا به نمودار زیر نگاه بیندازید که به مقایسه محبوبیت Instagram Stories در مقایسه با Snapchat می‌پردازد:

بله! همانطور که در نمودار می‌بینید، اینستاگرام توانسته فقط ظرف چند ماه، توانسته است بسیار بیشتر از تعداد کل کاربران Snapchat در ۳ سال، کاربر جذب کند. اما دقیقاً چند کاربر؟ جواب یک عدد قاطع و باورنکردنی است: در حال حاضر، Instagram Story روزانه ۲۵۰ میلیون کاربر فعال دارد. یعنی ۲۵۰ میلیون آدم مختلف، توسط آن اقدام به نقل داستان های زندگی و کار خود می‌کنند. باورتان می‌شود؟ این یعنی بهتر است بیش از این در استفاده از این قابلیت اینستاگرام تردید نکنید و با آغوش باز آن را بپذیرید.

قبل از هرچیز، باید این موضوع را بدانید که استوری های اینستاگرام، فقط از طریق برنامه موبایل اینستاگرام قابل دسترس هستند و شما نمی‌توانید به صورت اینترنتی و از طریق مرورگر، به این داستان ها دسترسی داشته باشید. (پس اگر هنوز اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی گوشی خود نصب ندارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برنامه iOS یا Android اینستاگرام را همین حالا دانلود و نصب کنید.)

بعد از اینکه شما از طریق اپلیکیشن اینستاگرام، وارد حساب کاربری خود شدید، از نوار افقی بالای صفحه، یعنی دقیقاً بالای فید (feed) اینستاگرام خود به آخرین استوری های اینستاگرمی دسترسی داشته باشید. اگر معنی فید را نمی‌دانید، نمی‌خواهد نگران شوید. فید همان بخشی از صفحه اینستاگرام است که در آن، به آخرین عکس‌ها و ویدئوهای دیگران دسترسی دارید.

برای اینکه بهتر منظور من را متوجه شوید، به دو عکس زیر دقت کنید. همانطور که می‌بینید، در بالای صفحه، تصاویر پروفایل افراد در دایره‌هایی رنگارنگ آورده شده است. این دایره‌ها، در واقع نمایانگر جدیدترین استوری هایی هستند که در ۲۴ ساعته گذشته توسط دیگران منتشر شده‌اند. یک نکته دیگر که باید بدانید این است که در کل، هر زمان دور عکس پروفایل یک نفر، این دایره رنگی نمایان شود، به معنی آن است که در حال نقل کردن یک داستان است. در واقع، فقط کافیست روی این دایره رنگی پروفایل ضربه بزنید تا استوری آنها را ببینید.

همانطور که احتمالاً بدانید و در تصویر هم مشخص شده است، اگر شما در صفحه اصلی اینستاگرام باشید (همان صفحه که به آیکون خانه مشخص شده است)، می‌توانید به آخرین پست‌های دوستان خود دسترسی داشته باشید و طبیعتاً، در بالای صفحه هم استوری های دوستان شما نمایش داده می‌شود. اما وقتی که شما در صفحه کاوش یا explore اینستاگرام باشید (که با آیکون ذره‌بین شناخته می‌شود)، اینستاگرام به شما آخرین پست‌ها و همینطور استوری های دیگران را نمایش می‌دهد. کسانی که از نظر اینستاگرام، می‌توانند دوستان خوبی برای شما باشند.

احتمالاً خودتان متوجه شده‌ باشید که این نوار افقی که استوری های اینستاگرام را نمایش می‌دهد را می‌توان به سمت چپ و راست کشید تا به استوری های بیشتری دسترسی داشت. به علاوه، یک گزینه Watch All هم وجود دارد که با فشردن آن، اینستاگرام تمام این استوری ها را به ترتیب به شما نمایش خواهد داد. در پایان لازم می‌دانم دو نکته را به شما توضیح بدهم: اول اینکه وقتی شما شروع به دیدن یک استوری می‌کنید، عکس‌ها و فیلم‌های این استوری به صورت تمام صفحه به شما نمایش داده می‌شوند و امکان لایک یا کامنت نیز وجود ندارد. فقط می‌توانید پیام مستقیم برای سازنده استوری بفرستید. در ضمن، با کشیدن انگشت خود به چپ و راست، می‌توانید به استوری بعدی بپرسید. نکته دیگر اینکه وقتی یک استوری همین الان و به صورت زنده مشغول پخش است، گزینه live بر روی آن نمایش داده می‌شود. استوری های لایو یا همان زنده، یکی دیگر از آن قابلیت های جالب ایسنتاگرام محسوب می‌شوند که شاید تماشای آنها چندان خالی از لطف نباشد. به خصوص که می‌دانید در همین لحظه در حال اتفاق افتادن هستند.

حالا می‌خواهم توجه شما را به یک دایره جذاب و دوست داشتنی جلب کنم که راه ورود شما به دنیای استوری ها است. یک دایره که کنار آن علامت مثبت قرار گرفته و زیر آن نوشته شده: You. این دایره، همان جایی است که قرار است استوری شما به زودی نمایش داده شود.

برای شروع داستان خود کافی است بر روی عکس پروفایل خودتان در نوار رنگارنگ استوری ها ضربه بزنید یا صفحه را به سمت چپ بکشید. همچنین، یک راه دیگر، لمس آیکون دوربین در منوی بالای صفحه است. به همین سادگی شما وارد بخش استوری اینستاگرام می‌شوید و می‌توانید اولین استوری خود را منتشر کنید.

اکنون در صفحه جدیدی که باز می‌شود، شما می‌توانید عکس یا ویدئو جدیدی را بگیرید تا استوری شما آغاز شود. یک گزینه جالب که اینستاگرام در این قسمت در اختیار شما قرار داده است، استفاده از عکس‌ها یا ویدئوهایی است که طی ۲۴ ساعت گذشته توسط گوشی شما گرفته شده است. برای دسترسی با گالری گوشی و مشاهده آنها، کافی است صفحه را سمت بالا بکشید.

در نهایت، بعد از این که عکس (یا ویدئو) مورد نظر خود را گرفتید و انتخاب کردید، می‌توانید افکت‌های مختلف به آن اضافه کنید، یک نقاشی بامزه روی آن بکشید یا حتی متنی به آن اضافه کنید. همیشه خوب است که در این مرحله، کمی وقت بگذارید تا از جذابیت پست خود مطمئن شوید. حال کافی است بر روی دکمه ” Your story+ ” ضربه بزنید تا داستان آغاز شود. تبریک می‌گوییم. به همین راحتی اولین استوری اینستاگرام شما پست شد! از حالا تا ۲۴ ساعت دیگر، شما می‌توانید از طریق همین بخش، عکس‌ها و ویدئوهای مختلفی را به داستان خود اضافه کنید.

برای آنکه مطمئن باشم که جای هیچگونه شبهه‌ای در زمینه نحوه ایجاد استوری باقی نمی‌ماند، در نهایت می‌خواهم یک ویدئو کوتاه در زمینه ساخت استوری اینستاگرام را نیز با شما به اشتراک بگذارم:

یکی از مهمترین قابلیت‌های موجود در بخش استوری اینستاگرام، فرمت‌های مختلفی هستند که یک پست داستانی می‌تواند داشته باشد. زمانی که دوربین شما در بخش استوری فعال است، در پایین صفحه به این گزینه‌ها دسترسی دارید (زیر دکمه عکس برداری) و می‌توانید با حرکت انشگت بین آنها جابجا شوید.

در ادامه به بررسی فرمت‌های مختلف موجود در پست‌های استوری می‌پردازیم:

 

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم، یک ویژگی جالب استوری های اینستاگرام این است که شما می‌توانید ویدئوهای زنده خود را در آنها قرار دهید. این یعنی بینندگان می‌توانند داستان شما را به صورت پخش زنده تماشا کنند. فکر می‌کنم ممشخص است که داستان های زنده، یک راه عالی برای ارتباط برقرار کردن با دنبال کنندگان کانال شما هستند.

اما چگونه می‌توان از قابلیت لایو استوری استفاده کرد؟ خب، کار شما چندان سخت نخواهد بود. برای اینکه ویدئو خود را به صورت زنده برای مخاطبان پخش کنید، کافی است وقتی که دوربین استوری را باز کردید، از نوار زیر دکمه عکس برداری (که در بخش قبلی به آن اشاره شد) گزینه Live را انتخاب کنید. و دکمه Start Live Video را فشار دهید. به این ترتیب، پخش زنده ویدئو شما برای جهانیان (یا حداقل دنبال کنندگان خودتان) آغاز خواهد شد.

توجه داشته باشید که وقتی کسی در اینستاگرام شروع به پخش زنده می‌کند، این موضوع توسط اعلان پخش زنده به دنبال کنندگان او اطلاع داده خواهد شد. این موضوع برای شما هم صادق است. یعنی به محض شروع ویدئو لایو خود، همه دوستان یا دنبال کنندگان شما، از پخش آن مطلع می‌‌شوند. البته اگر دوست ندارید که چنین اتفاقی بیافتد، می‌توانید این امکان را قبل از شروع ویدئوی زنده خود، خاموش کنید.

هم حساب‌های کاربری شخصی و هم تجاری، هردو می‌توانند پخش زنده داشته باشند. در طول این پخش زنده، بینندگان هم می‌توانند نظرات خود را بر روی ویدئو شما ارسال کنند (مگر اینکه این گزینه را غیرفعال کنید). همچنین، باید بدانید که در زمان اتمام این ویدئو زنده، اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که پخش زنده خود را به عنوان یک فایل ویدئویی در گالری دوربین ذخیره کنید، اما مشخصاً نظرات و فیدبک‌ها هماره با آن ذخیره نخواهند شد.داشتن چند نمونه فيد

درست است که هنگام ثبت یک استوری، خبری از قابلیت‌های فیلترینگ و امکانات معمول اینستاگرام نیست. اما همانطور که پیش از این هم گفتیم، شما به امکانات بسیار زیادی دسترسی خواهید داشت تا بتوانید پست خود را تا جای ممکن جذاب و دوست داشتنی کنید. در تصویر زیر می‌توانید چند نمونه از کارهایی که به وسیله افکت های استوری ممکن است را ببینید.

شما به اکثر این امکانات از طریق آیکون‌هایی از قسمت بالا، سمت چپ صفحه دسترسی خواهید داشت که در عکس زیر، کاربرد هر یک از آنها مشخص شده است. اما اگر این امکانات کمی برایتان گیج کننده هستند، نگران نباشید. ما در این قسمت قرار است به این امکانات مختلف نگاهی داشته باشیم و تک تک آنها را معرفی کنیم.

 

ابتدا بگذارید قابلیت‌های اصلی ویرایشی را در استوری بررسی کنیم.

اولین این امکان ها هم، قابلیت افزودن فیلتر بر روی پست استوری است. لبته در استوری دیگر خبری از آن لیست متنوع فیلترها در پست‌های عادی نیست، اما با اینحال، هنوز هم به چندین فیلتر جالب دسترسی خواهید داشت. برای جابجایی بین فیلترهای استوری، کافی است انگشت خود را روی صفحه به راست یا چپ بکشید. در ویدئو زیر می‌توانید نگاهی به فیلترهای مختلف استوری داشته باشید.

 

شما با استفاده از قلم (که می‌توانید شکل، اندازه و رنگ آن را هم مشخص کنید) می‌توانید به نقاشی بر روی پست خود مشغول شوید و یک پست بامزه خلق کنید. به هیچ وجه هم لازم نیست نگران اشتباه کردن باشید، چون اینستاگرام یک پاک کن و همچنین قابلیت undo (بازگشت به حرکت قبلی) در اختیار شما قرار داده تا اگر در نقاشی خود اشتباهی مرتکب شدید، به راحتی این اشتباه را پاک کنید.

در ادامه قصد دارم دو تکنیک حرفه‌ای هم برای استفاده از قلم مو به شما یاد بدهم:

۲٫ اینستاگرام در حالت پیش فرض، رنگ‌های محدودی را به شما نمایش می‌دهد. اما شاید شما بخواهید فراتر از این گزینه‌ها بروید و دقیقاً رنگ مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. برای اینکار کافی است روی یک از گزینه‌های رنگ انگشت خود را نگه دارید تا پالت مربوط به انتخاب رنگ برای شما باز شود. در ویدئو زیر می‌توانید نحوه انجام دادن این کار را ببینید.

امکان دیگری که می‌خواهم اینجا در مورد آن حرف بزنم، امکان افزودن نوشته‌های مختلف است. که یعنی شما می‌توانید نوشته‌های خود را در هر جایی از صفحه، با هر رنگ و اندازه‌ای که دوست دارید، قرار دهید. مطمئن هستم که این قابلیت به خوبی می‌تواند جای خالی کپشن ها را برای شما پر کند. هنگام نوشتن یک متن، درست مثل قلم، شما می‌توانید اندازه و رنگ متن خود را مشخص کنید. همچنین با گرفتن یک متن با دو انگشت، می‌توانید آن را به هر طرف که خواستید بچرخانید. به علاوه، جهت چینش متن و سبک آن هم قابل انتخاب هستند. برای افزودن متن به یک تصویر، شما می‌توانید از آیکون متن استفاده کنید یا آنکه به هر جا از صفحه که می‌خواهید متن در آن قرار بگیرد، یک ضربه بزنید.

 

استوری اینستاگرام یک ابزار قدرتمند دیگر به اسم برچسب (sticker) هم دارد که به شما اجازه می‌دهد شکلک‌ها و آیکون‌های متنوعی را به عکس‌ها یا ویدئوهای خود بچسبانید. این برچسب‌ها واقعاً سرگرم‌کننده و هستند و می‌توانند در جذاب کردن تصویر شما، نقش زیادی داشته باشند. برای اضافه کردن این استیکرها به عکس، کافی است روی آیکون صورتک خندانی که در همان بالا، سمت چپ صفحه در دسترش شماست، ضربه بزنید. سپس هر کدام از آنها که دوست داشتید را انتخاب کنید و شروع به ویرایش و جابجایی آن کنید تا نتیجه، چیزی شود که دوست دارید.

اکنون بگذارید نگاهی به برخی استیکرهای ویژه که تلگرام برای شما تدارک دیده، داشته باشیم:

در پایان باید بگویم که یک نکته جالب دیگر هم در مورد استیکرها وجود دارد. زمانی که شما استیکر خود را به یک ویدئو اضافه می‌کنید، می‌توانید این استیکر را به نحوی تنظیم کنید که در یک نقطه ثابت باقی بماند. که یعنی این استیکر، بسته به حرکت دوربین شما، جابجا خواهد شد تا بتواند جای ثابت خود را در تصویر حفظ کند.

همانطور که می‌دانید، در اینستاگرام با استفاده از نشانۀ @ می‌توان افراد دیگر را مخاطب قرار داد (یا به اصطلاح mention کرد). با اینکار، برای آنها یک اعلان خواهد رفت تا متوجه شوند شما پستی برایشان منتشر کرده‌اید. در استوری اینستاگرام نیز مشابه همین قابلیت برای شما وجود دارد.

برای مخاطب قرار دادن یک فرد در پست استوری، کافی است یک متن بر روی پست خود قرار دهید و در اینن متن از همان نشانه @ استفاده کنید. با اینکار، دقیقاً مشابه یک پست عادی، اینستاگرام پیشنهادهای مختلف را به شما نشان خواهد داد و می‌توانید فرد مورد نظر خود را از بین گزینه‌ها پیدا کنید و او را مخاطب پست خود قرار دهید. دقیقاً مثل پست‌های عادی، پس از انتشار استوری هم، مخاطب شما مطلع خواهد شد که نامش در استوری اینستاگرام شما استفاده شده است.

 

فیلترهای صورت یکی از قابلیت‌های جدیدی هستند که اینستاگرام با الگوبرداری از اپلیکیشن‌های مشابه، به لیست امکانات خود افزوده است. این فیلترهای صورت هنگام ساختن استوری هم در دسترس شما خواهند بود و به لطف هوش مصنوعی و قابلیت تشخیص چهره، به شما اجازه می‌دهند تاج‌های متنوع، بینی‌های حیوانی، کلاه و بسیاری چیزهای دیگر را بر روی صورت خود قرار دهید.

تفاوت فیلترهای صورت با سایر قابلیت‌های ویرایشی که قبل از این به آنها اشاره کردیم این است که فیلترهای صورت را می‌توانید قبل از گرفتن تصویر یا شروع فیلم خود، بر روی آن اضافه کنید. برای این منظور، کافی است بر روی دکمه صورتکی که پایین، در سمت راست صفحه قرار گرفته است، ضربه بزنید.

بعد از آن که داستان خود را شروع کردید، مطمئناً دوست دارید بدانید که چند نفر آن را دیده‌اند. اینستاگرام جواب این سوال را خیلی راحت به شما می‌دهد. کافی است استوری خود را باز کنید و آمار هر کدام از تصاویر یا فیلم‌ها را که می‌خواستید، روی آن که هستید، انگشتتان را به سمت بالا بکشید. به این ترتیب نه تنها می‌توانید تعداد بازدیدهای استوری خود را ببینید، بلکه متوجه می‌شوید چه کسانی آن را تماشا کرده‌اند.

برای اینکه استوری خود را ذخیره کنید تا بعد از ۲۴ ساعت حذف نشود، کافی است روی تصویر پروفایل خود و زمانی که استوری شما باز شد، در پایین سمت راست صفحه، گزینه “…” را انتخاب کنید. سپس دکمه ذخیره را فشار دهید.

توجه داشته باشید که اینستاگرام به شما دو نوع امکان ذخیره سازی برای استوری ها می‌دهد. اولین راه این است که فقط یک عکس یا ویدئو از استوری خود را ذخیره کنید. دومین راه هم این است که تمام استوری را نگاه دارید. در حالت دوم، اینستاگرام، داستان شما را تبدیل به یک ویدئو خواهد کرد. از نظر من، این قابلیت اینستاگرام واقعاً جالب است. چرا که به شما اجازه می‌دهد یک مجله ویدئویی از ماجراجویی‌های خود داشته باشید

به علاوه، همانطور که قبل از این هم توضیح دادم، شما می‌توانید پست‌های استوری خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. فقط کافی است بعد از زدن دکمه “…”، گزنیه share as a post را انتخاب کنید. به این ترتیب، صفحه اشتراک گذاری پست اینستاگرام باز می‌شود و شما می‌توانید پست مورد نظر را، دقیقاً مانند یک پست معمولی اینستاگرام، قبل از انتشار، ویرایش کنید.

 

من سعی کردم در این مقاله اکثر نکات آموزشی که باید در رابطه با استوری اینستاگرام بدانید را برای شما بیاورم. با اینحال، اگر هنوز دوست دارید بیشتر در رابطه با استوری ها بدانید، می‌توانید به مقالات سایت نوین (که از همکاران دیدوگرام محسوب می‌شوند.) مراجعه کنید و دو مقاله بازارایابی توسط استوری اینستاگرام و همینطور آموزش قرار دادن لینک در استوری های اینستاگرام را بخوانید.

استوری اینستاگرام (Instagram Story)، یک قابلیت بسیار جذاب است که به شما اجازه می‌دهد رابطه نزدیک‌تری با دنبال کنندگان خود داشته باشید و در مورد افکار و فعالیت‌های خود بیشتر به آنها بگویید. استوری ها به شدت در اینستاگرام پر طرفدار هستند و مطمئناً اگر شما هم یک استوری منتشر کنید، با استقبال مخاطبان خود روبرو خواهید شد.

فقط این نکته را فراموش نکنید که هر چند استفاده از امکانات و ترفندهایی که در این مطلب به شما یاد دادیم می‌تواند در جذاب‌تر شدن داستان شما موثر باشد، اما در نهایت خلاقیت شما مشخص می‌کند که چقدر Story شما موفق خواهد شد.

اکنون بگذارید با هم یک قرار بگذاریم، شما باید ظرف ۳ روز آینده، یک استوری در اینستاگرام منتشر کنید. این یعنی در اولین فرصتی که می‌توانستید یک داستان نقل کنید، تلفن همراه خود را بردارید و وارد بخش استوری شوید. لازم هم نیست نگران این باشید که اولین داستان شما جذاب از آب در بیاید، چرا که در هر صورت ظرف ۲۴ ساعت پاک خواهد شد.

راستی، حتماً از طریق بخش نظرات (که بعد از انتهای این مطلب آمده است)، به من در مورد تجربه‌های خود از استوری اینستاگرام، بازخورد آن و همینطور نظر خود درباره مطالبی که اینجا گفته شد، بگویید. منتظر پیام‌های شما هستم.

آیا این مطلب را دوست داشتید؟به اشتراک بگذارید


ثبت نام در سیستم افزایش فالوور

تهران خیابان دانش‌ثانی پلاک 44

مارس 30, 2008 بدست فتحی

 مسلما شما هم مانند من دوستان زیادی دارید که یا اصلا ایمیل ندارند و یا از یاهو میل استفاده می کنند. بسیار مواقع شده است که خواستم به آنها توصیه کنم که یک آدرس ایمیل برای خودشان درست کنند و یا یک حساب Gmail برای خودشان درست کنند اما منبع خوبی برای آموزش ساخت یک حساب Gmail ندیده بودم. تا اینکه چندی پیش دوست عزیزمون محدثه خانم، که از دوستانی هستند که تازه با ایشان آشنا شدیم امر فرمودند که برایشان یک حساب ایمیل درست کنم. من هم به جای این کار سعی کردم یک آموزش بگذارم تا خودشان درست کنند. این جوری بعدا خودشان فکر می کنم راحت تر باشند.

من ایمیل در چه سرویسی را پیشنهاد می کنم؟

کلا دو حساب در ایران رایجتر است. یک حساب پست الکترونیکی شرکت Yahoo و دیگری شرکت گوگل که اسم خدمات پست الکترونیکی این شرکت Gmail است. من به شخصه Gmail را ترجیح می دهم. زیرا

توضیح: هنوز هم برای چت در ایران یک Yahoo ID به کار می آید. GTalk بیشتر بین حرفه ای ها مورد استفاده است و زیاد گسترش توی ایران ندارد. برای چت یک حساب Yahoo توصیه می شود.داشتن چند نمونه فيد

برای ساختن یک حساب جیمیل به قسمت ثبت نام می رویم.

سپس به همین ترتیب قسمت ها را پر می کنیم. اگر بر روی عکس زیر می توانید یک نمونه از فرم ثبت نام را به همراه توضیحات ببیند. فقط برای پر کردن کافی است به نکات زیر توجه کنید.

حال بر روی عکس زیر .

*

اگر تمام مراحل را بدون اشکال انجام داده باشید و نام کاربری شما قبلا ثبت نشده باشد ثبت نام شما قطعی می شود و به صفحه دیگری (Introduction to Gmail) راهنمائی می شوید. اگر نام کاربری شما قبلا ثبت شده باشد به عکسی مانند عکس زیر بر می خورید.

در آن هنگام سایت به شما یک سری نام کاربری مرتبط پیشنهاد می دهد. درهر حال شما نام کاربری دیگری را وارد کرده و ثبت نام را تکمیل می کنید. این پروسه تا زمان پیدا کردن نام کاربری مناسب ادامه پیدا می کند.

فرستادن یک ایمیل

برای وارد شدن به حساب کاربری باید از سایت Gmail.com استفاده کنید

ممکن است پروسه وارد شدن به صندوق پستی شما کمی طول بکشد. آنگاه Gmail به صفحه ای وارد می شود که پیامی مانند پیام زیر را می دهد.

آنگاه شما می توانید کمی صبر کنید تا حالت استاندارد لود شود. در غیر این صورت با کلیک بر روی عبارت  basic HTML view به حالت دیگری از صندوق پستی که بسیار مشابه است ولی امکانات کمتری دارد وارد می شوید.

برای نوشتن ایمیل کافی است بر روی گزینه Compose Mail که مشابه آنرا در شکل می بینید .

در این قسمت در کادر To آدرس گیرنده نامه و در قسمت Subject متن نامه را بنویسید. سپس بر روی دکمه Send .

نامه های رسیده در قسمت Inbox و نامه های ارسال شده در قسمت Sent mail نگهداری می شود.

بقیه مراحل کار با این حساب بسیار ساده و سریع است و اگر بخواهم همه ریز و درشت جیمیل را در یک مطلب ارائه کنم هم واقعا وقتگیر خواهد شد و هم ممکن است نکاتی جا بماند. بنابراین اگر عمری باقی بود در آینده در خدمت شما خواهیم بود.

 

مطالب ما را از طریق فیدریدر دنبال کنید. اگر نمی دانید فید چیست بر روی همین جمله

نوشته شده در معرفی سرویس, نوروز87, گوگل و یاهو | برچسب‌ها email, Gmail, یاهو, گوگل, آموزش, ایمیل | 10 دیدگاه

من مدت هاست که هم از سرویس یاهو استفاده میکنم و هم جی میل دارم. منتها راجع به اسپم میخوام بگم من از یاهو اتفاقا خیلی راضی ام. در مورد مسنجر هم گوگل تاک من همیشه روشنه و خوب استفاده میکنم ولی آخه خداییش خجالت آور نیست اصولا مقایسهء این با مسنجر یاهو؟ حتی نمیشه وضعیت آن لاینت رو مخفی کنی که در آن واحد با پنجاه نفر مجبور نشی صحبت کنی. اوه اینم بگم که من از نظمی که به پوشه هام و کلا همه چی میتونم توی یاهو میل بدم بیشتر از صفحهء جی میل خوشم میاد. یک چیز دیگه هم هست که یاهو دیگه محدودیت حجمی نداره ولی جی میل چرا.
من یک چیزی میخوام بگم که امیدوارم ناراحت نشین. چرا این طبقه بندی وجود داره آخه پیش ما اهالی ایرانی اینترنت که من کاربر به همین دلیل که مجبورم مهر غیر حرفه ای نخورم باید بشینم پای یک چیزی مثل گوگل تاک که تا ده برابر بیشتر از اسپم پاک کردن ازم وقت میگیره همین رسوا بودن وضعیت آن لاینش؟ در کل گوگل خیلی خدمات ارایه میده که خیلی هاشون در نوع خودش منحصر به فرد هست. داشتن اکانت جی میل همونطور که گفتین خیلی در این باره به درد بخوره. هرچند که خود جی میل هم با همهء غرهایی که من اینجا زدم نمرهء خوبی میگیره
این بود نظر من که فکر کنم رکورد طولانی ترین کامنتی که نوشتم در تمام زندگیم رو باهاش شکوندم!D:

ایول، من جیمیل رو خیلی دوست دارم.
با اجازه ی صاحبخونه به آریاخنه.
اگر از فیلتر ها و لیبل ها استفاده کنی، خیلی راحت و خوب ایمیل هاتو منظم می کنه و حتی احتیاجی به پوشه ها هم نیست.

خیلی عالی بود
امیدوارم با این آموزش که بعد از 3 سال که از تولد جی میل میگذره و اولین آموزش فارسی در این مورده کاربران ایرانی این سرویس پستی بیشتر شوند.

همانطور که می دانید زمانی که صفحه به شکل basic HTML view لود میشه می تونیم هم زمان چند تب رو یه جی میل اختصاص بدیم
مثلا یکی برای این باکس و یکی برای اسپم و یکی برای فرستادن نامه و…

که من شخصا از این مسئله خیلی راضی هستم و همیشه قبل از اینکه صفحه به شکل استاندارد لود بشه روی اون کلیک می کنم تا به اون شکل لود بشه .داشتن چند نمونه فيد

حالا اگه زمانی صفحه به شکل استاندارد هم لود بشه ، میشه باز هم هر بخش رو به یک تب اختصاص داد ؟

راستی در جی میل فایل های اجرایی رو چطور میشه ارسال کرد ؟

آقا شروين، من جزو قديمي‌ترين جيميل‌دارهاي ايران هستم. زماني که هيچکي نميدونست ايميل چيه من جيميل داشتم. البته تو وبلاگم آدرس ياهوم رو گذاشتم. آخه ايميلي که پر از پسورد و اطلاعات خصوصيه، جيميلم هست.

چندتا چيز رو جا انداختي:
۱. جيميل ۵ گيگ جا داره اما ياهو ۳۰۰ مگ
۲. اون پوسته هم که گفتي ميتونن دور بزنن و روي Basic HTML کار کنن پلتفرم جاوا بود.
۳. کسپراسکي از جيميل حمايت ميکنه ولي براي ياهو نورتون(آنتي‌ويروس)
۴. براي جيميل دارهايي که با دعوتنامه عضو ميشن، ۱۰ گيگ هاستينگ وجود داره
۵. داراي فيد هست (بميشه فيد اون رو به مرورگر اضافه کرد تا با هر بار آنلاين شدن Inbox آپديت بشه.

با اجازه ی صاحبخونه به آریاخنه :
در جمیل بجای فولدر یاهو ، لیبل وجود داره که مزایای خیلی بیشتری نسبت به یاهو داره
مثلا در جمیل شما میتونین به یک ایمیل هم برچسب «اجتماعی» بزنین و هم «سیاسی»
اما در یاهو یک ایمیل رو باید بفرستید در یک پوشه فقط
تازه اگه یه لیبل رو حذف کنید هیچ اتفاقی نمیفته اما در یاهو اگه یه پوشه حذف بشه فایلاش هم حذف میشه
در مورد اسپم هم ، تجربه من میگه که حق با نویسنده است و در یاهوی من ، «اکثر» ایمیلها و اسپم ها برعکس گذاشته میشه یعنی اسپم ها میاد تو اینباکس و ایمیل های مهمم میره توی بالک!
اما در جمیل یکبار هم نشده که ایمیل مهم بره توی اسپم
و کم پیش میاد که اسپم بره تو اینباکس
در مورد مسنجر هم شما بهتره عمر گوگل و جمیل رو با هم مقایسه کنی و همچنین نوآوری ها و سرعت جمیل ، و پیشرفتهای مسنجرش این امید رو میده که در آینده جایگزین مناسبتری برای یاهو بشه ، هر چند در ایران اینرسی ملت خیلی زیاده و خیلی طول میکشه تا از چیزی که بهش عادت کردن برن سمت چیز دیگه.
تازه نظر سنجی های جهانی هم همینو میگه که کاربران جمیل ثروتمندتر و «جوانتر» هستند و طبعا حرفه ای تر! چون نمیخوان پهنای باندشون الکی اشغال بشه و منتظر حجم سنگین و مسخره یاهو بشن.
جالب اینجاست که همین نسخه جدید جیمیل ، با تمام اسکریپتهای آژاکس و … با 30 کیلوبایت لود میشه اما یاهو فقط همین تبلیغ بالاش تا 60کیلو هم ممکنه باشه.

البته منم رکورد شکوندم به تبع شما!

كلاً با گوگل موافقم. به طرز وحشتناكي كار گوگل از ياهو درستره.

من شانسی این جا رو پیدا کردم اما مطالب خیلی باحالی دارین
منم از هر دو میل استفاده میکنم ازجی میل دارای قدیمی هستم
اما فقط کارای معمولی استفاده میکنم
ازش خیلی راضیم

[…] یک پست الکترونیکی در چند ثانیه ( از وبلاگ یک فتحی ) لینک به منبع          تذکر: منبع غیردگرباش […]

[…] منبع […]


Comments RSS

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید.
( بیرون رفتن / 
تغییر دادن )

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید.
( بیرون رفتن / 
تغییر دادن )

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید.
( بیرون رفتن / 
تغییر دادن )

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید.
( بیرون رفتن / 
تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

مرا از دیدگاه‌های جدید به وسیلهٔ رایانامه آگاه کن.

وب‌نوشت روی وردپرس.کام.

WPThemes.

همان‌طور که می‌دانید، اینستاگرام فضای بسیار محدودی را برای جلب توجه مخاطب در اختیار ما قرار نمی‌دهد. به همین خاطر است که بسیاری از کارشناسان شبکه‌های اجتماعی تأکید دارند، انتخاب و نگارش متن برای بیو اینستاگرام از اهمیت زیادی برای یک کسب‌و‌کار برخوردار است. هرچند این مشکل، تنها مسئلۀ شرکت‌ها و تجارت‌ها نیست. بسیاری از اشخاص نیز برای نوشتن متن بیو اینستاگرام خود با مشکل روبرو هستند.

آنچه که شما در بخش بیو اینستاگرام (همان Bio) یادداشت می‌کنید، باید بازتابی از شخصیت شما، اهداف و در صورت تجاری بودن صفحه، فرهنگ سازمانی شرکت شما باشد. در این مقاله قصد داریم با مثال‌های متنوع و خلاقانه، شما را با نحوه نگارش یک متن برای بیو اینستاگرام آشنا کنیم. بنابراین اگر قصد دارید برای Bio اینستاگرام خود، متنی جذاب و چشمگیر بنویسید، پیشنهاد می‌کنم به مطالعۀ این مقاله ادامه دهید.

حتما بخوانید: استوری اینستاگرام، بازاریابی به سبک نوین!

یک بیوی جذاب اینستاگرام باید چند هدف را به طور همزمان پوشش دهد:

یک پروفایل اینستاگرام فوق‌العاده، موارد زیر را به نمایش می‌گذارد:داشتن چند نمونه فيد

برای مثال، حساب کاربری tourism_iran از یک عبارت ترغیب‌کننده برای جذب مخاطبانش استفاده کرده است.

اگر اکانت اینستاگرام خود را به یک اکانت تجاری (Business Account) تغییر داده‌اید، با مراجعه به بخش Analytics آن می‌توانید از تعداد بازدیدها، کلیک‌ها و Enagagement کاربران با صفحه اینستاگرام خود مطلع شوید و رفتار مخاطبانتان را زیر نظر بگیرید.

برای آنکه بتوانید در نگارش متن بیو برای اینستاگرام صفحه تجاری خود به بهترین شکل ممکن عمل کنید، باید اجزای تشکیل دهنده بیو اینستاگرام را بشناسید. می‌پپرسید چرا؟ خب، پاسخ ساده است. داشتن درک درست از اجزای تشکیل دهنده بیو اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا از همان ابتدا بیو اینستاگرام‌تان را با اطلاعات درست بیارایید. به این ترتیب، زمانی که کاربران صفحه اینستاگرام شما را مشاهده می‌کنند، دقیقاً از فعالیت شما آگاه می‌شوند و می‌دانند با دنبال کردن صفحه اینستاگرام شما، چه چیزی عایدشان می‌شود.

شناخت اجزای تشکیل دهندۀ بیو اینستاگرام، اولین قدم برای انتقال پیام به مخاطبان‌تان است. یک بیو اینستاگرام از موارد زیر تشکیل شده است:

تصویر پروفایل یا اصطلاحاً آواتار باید عکسی مرتبط با فعالیت تجاری شما باشد. این تصویر می‌تواند لوگوی مجموعۀ شما یا یک عکس از محصولات‌تان باشد. این تصویر هرچه هست، باید بتواند حتی با وجود کوچک بودن در فید جستجوی اینستاگرام، باز هم کاربران را به سمت خود جذب کند.

برخی از شرکت‌ها و افراد مشهور، در کنار پروفایل خود یک تیک آبی دارند که نشان می‌دهد این حساب، اکانت رسمی آن‌ها در اینستاگرام است. با این حال، هنوز امکان درخواست این تیک آبی وجود ندارد و اینستاگرام، بر اساس قوانین خاص خود یک اکانت را تایید (یا به اصطلاح Verify) می‌کند.

نام کاربری شما در بالای صفحه‌ی پروفایل نمایش داده می‌شود. دیگر صفحات اینستاگرام با استفاده از نام کاربری، قادر به تگ کردن شما در پُست‌های خود هستند. نام شما نیز به شکل پررنگ در زیر تصویر پروفایل و در بالای بخش بیوگرافی قرار دارد. نام و نام کاربری اینستاگرام، هر دو قابلیت جست‌وجو شدن در اینستاگرام را دارند. بنابراین، بهتز است نام و نام کاربری خود را با دقت انتخاب کنید.

در این قسمت، شما باید با استفاده از 150 کاراکتر شرکت خود را به مخاطبان معرفی کنید و آن‌ها را ترغیب به انجام کاری در صفحه اینستاگرام خود کنید. در ادامۀ همین مقاله، متن بیو برخی از شرکت‌های ایرانی و خارجی را با هم بررسی می‌کنیم.

تنها یک محل در اینستاگرام وجود دارد که شما می‌توانید مستقیماً لینک یک وب‌سایت را در آن قرار دهید و آن محل، بخش بیو است. پس بهتر است از این فضا هوشمندانه استفاده کنید.

دسته‌بندی یا Category که در زیر نام شرکت ظاهر می‌شود، مستقیماً با دسته‌بندی انتخاب‌شده در لینک صفحه‌ی فیس‌بوک شما در ارتباط است. برای آنکه نوع تجارت شما در اینستاگرام مشخص باشد، حتماً باید حساب کاربری تجاری داشته باشید. مزیت مشخص کردن نوع تجارت در اینستاگرام این است که دیگر نیازی ندارید از فضای اختصاصی Bio برای توضیح نوع فعالیت تجاری‌تان استفاده کنید.

اینستاگرام به تازگی چندین لینک اضافی به حساب‌های تجاری افزوده است که به عدم اشغال فضای اختصاصی بیو کمک می‌کند. شرکت‌ها، قبل از معرفی این قابلیت مجبور بودند تا آدرس شرکت و ایمیل خود را در قسمت بیو در اختیار مخاطبان قرار دهند. این دکمه‌ها تنها در اپلیکیشن اینستاگرام نمایش داده شده و از طریق صفحات وب قابل مشاهده نیستند.

شما می‌توانید از درون اپلیکیشن اینستاگرام با کلیک بر روی گزینه‌های Edit Profile و سپس Contact Options به این موارد دسترسی داشته باشید. اگر قادر به مشاهده این گزینه‌ها نیستید، بهتر است در ابتدا مطمئن شوید که حساب کاربری‌تان تجاری است.

علاوه بر اینکه افزودن اطلاعات تماس در این بخش می‌تواند باعث کاهش تعداد کاراکتر در متن بیو اینستاگرام شود، این حسن را نیز دارد که زحمت پاسخ دادن به سؤالات ساده در مورد اطلاعات تماس از دوش شما برداشته می‌شود.

همانطور که می‎بینید، تصویر زیر نمونه‌ای از دکمه‌های CTA در اینستاگرام شرکت دیدوگرام است.

حتما بخوانید: چگونه از وبلاگ خود کسب درآمد کنیم؟

اینستاگرام نوین همراه با دکمه‌های Call To Action

وارد کردن آدرس ایمیل در این بخش باعث ایجاد یک دکمه‌ی ایمیل در پروفایل شما می‌شود. این دکمه در زیر تمامی اطلاعات دیگر قرار می‌گیرد. زمانی که مشتری بر روی دکمه ایمیل کلیک می‌کند، اینستاگرام او را به اپلیکیشن ایمیل موجود در تلفن همراه هدایت می‌کند.

اگر کسب‌و‌کارتان از یک مکان واقعی اداره می‌شود، وارد کردن آدرس کامل به مشتریان کمک می‌کند تا دفتر کار شما را راحت‌تر بیابند. زمانی که مشتریان بر روی دکمه Direction کلیک می‌کنند، آدرس محل کار شما به همراه شماره تلفن‌تان بر روی نقشه به آن‌ها نمایش داده می‌شود.

راه دیگر نمایش اطلاعات تماس در پروفایل تجاری اینستاگرام، افزودن یک شماره تلفن است. زمانی که فردی بر روی این دکمه کلیک کرد، قادر است در لحظه با شماره تلفن شما تماس بگیرد.

شما می‌توانید در بخش بیو با اضافه کردن خطوط و ایموجی‌ها خلاقیت به خرج دهید؛ اما به خاطر داشته باشید که طرحی که در اپلیکیشن اینستاگرام نمایش داده می‌شود، ممکن است در مرورگر، با به هم ریختگی روبرو شود. برای مثال پروفایل برنامه‌ی 90 در اپلیکیشن اینستاگرام به این شکل است.

دقت کنید همان متن برای بیو اینستاگرام در مرورگر ظاهر دیگری دارد و Category آن نیز نمایش داده نمی‌شود.

شرکت‌ها از بخش بیو اینستاگرام خود به اشکال مختلف استفاده می‌کنند.حال این استفاده می‌تواند به‌کارگیری هشتگ‌های اختصاصی باشد یا هدایت افراد برای ثبت‌نام در وب‌سایت. همه چیز به شما بستگی دارد. شما نیز می‌توانید با کمی آزمون و خطا بهترین گزینه را با توجه به کسب‌وکار خود انتخاب کنید.

در ادامه نمونه‌های مختلفی از نحوه استفاده متن برای بیو اینستاگرام را بررسی می‌کنیم که توسط شرکت‌ها یا اشخاص در این محدوده‌ی ۱۵۰ کاراکتری جای گرفته‌اند.

برخی از اکانت‌ها دارای قوانین مختص به خود در شبکه‌های اجتماعی هستند. برای مثال اکانت رسمی مسابقات هاکی روی یخ آمریکا (NHL)، در متن بیو اینستاگرام خود لینکی از قوانین شبکه‌های اجتماعی را قرار داده است. هرچند این کار باعث مصرف مقادیر زیادی از کاراکترها شده است، اما ازنظر آن‌ها یک موضوعِ قانونی مهم تلقی می‌شود.

یا در این نمونه، کاربران باید برای دنبال کردن این اکانت، باید به سن قانونی رسیده باشند.

برندهای شناخته‌شده‌تر که ممکن است با خطر کپی شدن مواجه شوند، استفاده از اکانت رسمی با تیک آبی را در دستور کار خود قرار می‌دهند. برای مثال اکانت رسمی شبکه‌ی نشنال‌جئوگرافی با تیک آبی در بیو اینستاگرام خود اقدام به انتشار یک جمله‌ی نسبتاً کوتاه برای جذب مخاطب کرده و درنهایت هم لینک وب‌سایت خود را در انتهای بیو قرار داده است.

برند معتبر نایک که به داشتن محصولات ورزشی باکیفیت مشهور است، از شعار کوتاه خود (Just Do It) در متن بیو اینستاگرام خود استفاده می‌کند. تگ‌لاین با استفاده از کمترین کلمات ممکن، ویژگی اکانت و برند شما را به مخاطب نشان می‌دهد. شما نیز می‌توانید از جملات کوتاه خود برای توصیف کسب‌وکارتان استفاده کنید.داشتن چند نمونه فيد

برخی از افراد معتقدند که مختصر نویسی یکی از روش‌های نوشتن متن برای بیو اینستاگرام است. برای مثال اکانت دیجی‌کالا اقدام به معرفی کوتاه این حساب به‌عنوان حساب رسمی خود کرده و لینک کانال تلگرام خود را در بیو اینستاگرام قرار داده است. گاهی اوقات، یک بیوی ساده به مخاطب کمک می‌کند تا به‌راحتی هدف آن برند برای انتقال پیام را متوجه شود.

یکی دیگر از برندهایی که به سراغ ساده‌نویسی رفته است گوچی است. این برند همچنین با قرار دادن یک ایموجی به مخاطبان خود اعلام می‌کند که می‌توان گوچی را در اسنپ‌چت هم دنبال کرد. سایر برندها ممکن است به‌جای اسنپ‌چت، آدرس فیس‌بوک، توییتر یا اکانت تلگرام خود را در بیو اضافه کنند (همانطور که در مثالا بالا دیدیم، دیجی‌کالا آدرس کانال تلگرام خود را در متن بیو اینستاگرامش قرار داده است).

زمانی که شما از این لینک بازدید می‌کنید، به یک نسخه‌ی کپی از اکانت اینستاگرام شرکت مذکور برده می‌شوید؛ اما در این زمان شما می‌توانید بر روی تصاویر کلیک کرده و به بخش خرید آن کالا منتقل شوید.

برای مثال اکانت اینستاگرام زومیت از کاربرانش می‌خواهد که با کلیک بر روی لینک موجود در بیو، ترفندهایی برای استفاده بهتر از گوشی ال‌جی جی 6 را مطالعه کنند.

استفاده از لینک به این روش، ترافیک وب‌سایت شما را افزایش می‌دهد. زومیت این لینک را در طور هفته مرتباً به‌روزرسانی می‌کند تا کاربران مشتاق را به وب‌سایت خود منتقل کند.

حساب‌هایی که با استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر در اینستاگرام فعالیت دارند، یک هشتگ معروف را در بیوی خود قرار می‌دهند. برای مثال شرکت Apple (که به تازگی اکانت اینستاگرام خود را راه‌اندازی کرده است)، در متن بیو اینستاگرام خود ار کاربران می‌خواهد که برای ارسال عکس‌های خود از هشتگ ShotoniPhone# استفاده کنند.

کاربران به‌ منظور مشارکت با این دست حساب‌ها، تنها باید هشتگ مربوطه را در پست خود قرار دهند.

حتما بخوانید: جستجوی معنایی یا Semantic Search چیست و چه اهمیتی در سئوی سایت دارد؟

از آنجایی‌ که لینک وب‌سایت از اهمیت بالایی برخوردار است، برخی از اکانت‌ها از آن برای ارجاع شما به آخرین خدمات خود بهره می‌برند. برای مثال صفحه اینستاگرام اسنپ در متن برای بیو اینستاگرام، شما را به دانلود اپلیکیشن‌ خود دعوت می‌کند.

بخش بیو می‌تواند محلی برای آشنایی با شخصیت شما باشد. برخی از برندها از ایموجی‌ها به منظور نمایش صفات شخصیتی خود در کنار کلمات استفاده می‌کنند. در اکانت دیرین‌دیرین این ایموجی‌ها به‌وضوح قابل‌مشاهده هستند. گاهی این تصاویر در نقش یک جمله‌ی کوتاه ظاهر شده و درک پیام را برای مخاطب ساده‌تر می‌کنند.

برخی از اکانت‌ها (به‌ ویژه اکانت‌های هنری) سعی می‌کنند تا کاربر را به‌طور مستقیم با ادمین‌های خود در ارتباط قرار دهند. با این عمل مخاطبین می‌توانند به روشی آسان از ادمین‌ها و آثار آن‌ها قدردانی کنند. مجله عکاسی این روش را برای برقراری ارتباط با کاربر در قسمت متن برای بیو اینستاگرام خود برگزیده است.

اگر شما به‌اندازه‌ی کافی مشهور باشید، احتیاجی به نوشتن متن برای بیو اینستاگرام خود ندارید.

برای مثال حساب کاربری پرویز پرستویی بدون حتی یک کلمه و تنها به‌واسطه‌ی شهرت ایشان دارای ۲.۲ میلیون دنبال کننده است. با این‌حال به یاد داشته باشید که شما پرویز پرستویی نیستید! توصیه‌ی اکید ما این است که حتماً یک متن برای بیو اینستاگرام خود انتخاب کنید تا دیگران بیشتر با شما آشنا شوند.

مانند سایر استراتژی‌های به کار گرفته شده در شبکه‌های اجتماعی، توصیه‌ی ما به شما استفاده از ابزار تحلیلی اکانت اینستاگرام و بررسی ترافیک ارسالی به وب‌سایت‌تان است. از به‌کارگیری روش‌های مختلف در نوشتن متن برای بیو اینستاگرام نترسید. آنقدر برای حساب کاربری خود بیو بنویسید که تا در انتها به ساختار موردعلاقه‌ی خود برسید.

در حال حاضر اینستاگرام، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی ما ایرانیان است. این فرصت را غنیمت بشمارید و با استفاده از امکانات موجود در آن، کسب‌و‌کار خود را گسترش دهید.

شما از کدام یک از این روش‌ها برای متن بیو اینستاگرام خود استفاده می‌کنید؟

این مقاله با حمایت وب‌سایت دیدوگرام منتشر شده است. اگر قصد تبلیغات تلگرام و اینستاگرام را دارید، وب‌سایت دیدوگرام میزبان خوبی برای شماست.

با عضویت در خبرنامه نوین، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه بازاریابی دیجیتال دریافت کنید

چطور میتونم پروفایل تجاری داشته باشم؟

این پست رو بخونید: https://www.didogram.com/blog/switching-to-instagram-business-account/

چطور میتونیم توی بیو اینستاگرام بارنگ طوسی اسم برند خودمون رو بنویسیم؟

این مورد رو هم بنده اضافه می کنم، با استفاده از My-Official.ir می توان چندین لینک را در بیو اینستاگرام وارد کرد. (از مدیریت درخواست دارم آموزشی رو در خصوص کار با این سرویس برای افراد مبتدی ارائه کنند)

. خیلی ممنون که توی این زمینه هم ما و هم خواننده‌های مارو راهنمایی میکنین 🙂

من فقط میتونم سی کارکتر بنویسم و این خیلی بده چیکار کنم

این محدودیت در نسخه‌های جدید اینستاگرام کمتر شده و می‌توانید کاراکترهای بیشتری استفاده کنید

چجوری ادرس گوگل مپ روی ببو اینستا وارد کنم. من خودم توی مپ یه نقطه ادرس ادرس دارم. لطفا کمک

احسان جان امیدوارم خوب باشی. برای این سوالت دو راه وجود داره:

۱- زمانی که وارد گوگل مپ شدید در قسمت سمت چپ گزینه Share or embed رو می تونید انتخاب کنید که یک لینک بهتون نمایش میده و میتونید اون رو در قسمت بیو اینستاگرام وارد کنید. ۲- یه راه دیگه ای هم هستش اینه که شما می تونید از کوتاه کننده لینک گوگل استفاده کنید که لینک نقشه ی شما رو کوتاه بکنه و در بیو قرار بدید.

موفق باشی احسان جان.

چه جوری این نوشته های طوسیو تو بیو اینستام بنویسم

اگه منظورتون رو از نوشته های طوسی درست متوجه شده باشم، اونها برای پروفایلهای پروفایلهای تجاری هستند که حوزه فعالیت کسب و کارشون رو توضیح میدهند.

من پیج های مختلفی دیدم که اسم صفحه رو نوشته و اخرش بصورت ساب تکست یه tm کوچیک نوشته، این چطوری میشه

. علامت TM مخفف trade mark هست و برای برندها داده میشه. ینی باید برند یا فروشگاهی داشته باشین. البته با هک‌های جدید میشه به اسم عادی اضافه کرد، ولی چرا خب؟ 🙂

خسته نباشین…ببخشید زیر اسم هامون توی اینستا برای اکثر پیج ها یه چیزی هست مثلا ارتیست یا کمپانی فلان…که به صورت کمرنگ هست…چجوری ما ازونا بزاریم 🙂

. اون قسمت رو شما باید در زمان ثبت نام وارد کنید تا حوزه فعالیت صفحه خودتون رو برای کابران مشخص کنید. این قسمت معمولاً برای Business Profileها اتقاق می‌افتد چرا؟ چون برای تبدیل صفحه اینستاگرام خود به یک صفحه تجاری باید آن را به صفحه فیسبوک تجاری خودش متصل کنید. این اطلاعات نیز معمولا از این طریق به پروفایل اینستاگرام منتقل می شوند. با تغییر اطلاعات در صفحه فیسبوک خود میتوانید چنین نوشته هایی را در صفحات خود داشته باشید.

وقتی یک پیجی داشته باشیم قبلا ساخته بایمش دیگه نمیتونیم اونو به اینستا تجاری تبدیل کنیم؟ من چطور میتونم پیجم به تجاری کنم؟

و خسته نباشید. می خواستم بدونم می شه توسط خود اینستاگرام کمپین تبلیغاتی ساهت https://business.instagram.com، برای ایران فعال هست و آیا مفید می باشد؟

جواد جان، برای ایران فعال نیست متاسفانه اما شرکت هایی هستند که میتونند این کار رو برای شما انجام بدند

محتوای خوبی بود. تشکر

ممنون عباس جان

داشتن چند نمونه فيد
داشتن چند نمونه فيد
9

پیشنهاد شده برای شما :

دیدگاهتان را بنویسید